پایگاه خبری تحلیلی نوید فردا
2018 March 24 - شنبه 04 فروردين 1397

کاش خوزستان، تهران بود
کد خبر: ٨٦٩٩ تاریخ انتشار: ٢٨ بهمن ١٣٩٥ - ٠٧:٣٠ تعداد بازدید: 337
صفحه نخست » عمومی » مطلب ویژه
کاش خوزستان، تهران بود

مردم خوزستان از کم توجهی مسئولان و البته مردم کل ایران دلخور هستند.آنها بر این باور هستند اگر این اتفاق در تهران می‌افتاد تمام توجهات و تلاش‌ها به آن سمت می‌رفت و با سرعت بالا تمام مشکلات حل می‌شد.

 
 
 
این که مردم استان‌های دیگر ایران با خود می‌گویند کاش ما هم در تهران بودیم تا مشکلات‌مان دیده می‌شود، اتفاق تلخی است.

این روزها خوزستان حال و روز خوبی ندارد. گرد و غبار استان را فراگرفته است. آب و برق قطع می‌شود و مردم شرایط سختی را سپری می‌کنند.

تمام این اتفاقات باعث می‌شود بگوییم شرایط خوزستان بحرانی است. مردم از شرایط ناراضی هستند و انتظار هر چه زودتر شرایط حداقل در مورد قطعی آب و برق حل و دیگر تکرار نشود.

مردم خوزستان از کم توجهی مسئولان و البته مردم کل ایران دلخور هستند.آنها بر این باور هستند اگر این اتفاق در تهران می‌افتاد تمام توجهات و تلاش‌ها به آن سمت می‌رفت و با سرعت بالا تمام مشکلات حل می‌شد.

آنها واقعا حق دارند. گویی تهران بچه دردانه کشور است.تا در این شهر اتفاقی می‌افتد همه مسئولان از کسانی که آن حادثه به آن‌ها ربط دارد یا افرادی که به آنها ربط ندارد در محل حادثه حاضر می‌شوند. همه می‌خواهند مشکلات را حل کنند. البته باید گفت در این میان بازار عکس گرفتن هم داغ است.

مردم هم تقریبا این چنین هستند. وقتی در تهران اتفاقی می‌افتد تمام مردم شبکه‌های اجتماعی را پر می‌کنند از ابراز همدردی. پلاسکو نمونه بارز این معناست. واقعا بحران خوزستان کم از حادثه پلاسکو ندارد. مردم این استان سال‌هاست درگیر گرد و غبار هستند.

این کم توجهی تنها مربوط به خوزستان نیست بلکه اکثر استان‌های کشور را شامل می‌شود. معمولا حوادث در استان‌ها در حاشیه قرار می‌گیرند. مسئولان در سطح کلان و مردم به سادگی از آن عبور می‌کنند.

کاش خوزستان، تهران بود

این که مردم استان‌های دیگر ایران با خود می‌گویند کاش ما هم در تهران بودیم تا مشکلات‌مان دیده می‌شود، اتفاق تلخی است. نباید مردم تصور کنند میان تهران و دیگر شهرهای کشور در نگاه مسئولان تفاوت وجود دارد.

قطعا حل مسئله گرد و غبار سختی‌های فراوانی دارد و نیاز به سال‌ها کار و برنامه ریزی است اما دیگر برای مردم پذیرفتنی نیست در استانی که چنین مشکلاتی دارد با مسئله قطع شدن آب و برق هم روبرو شود. اگر مسئولین می‌دانند که برق شهر با بالارفتن دما و گردوغبار دچار مشکل می‌شود باید برای آن راه حلی پیدا کنند.

خوزستان، اصفهان، کردستان، تهران، مشهد، تبریز،بوشهر، خراسان رضوی، یزد، کرمان، فارس، کردستان، همدان و همه استان‌ها و شهرهای کشور متعلق به ایران هستند و باید نگاه یکسان داشت.

چقدر خوب بود مسئولان حداقل برای چند روز به خوزستان می‌رفتند و آنجا با مردم هم سخن می‌شدند و مشکلات آنها را می‌شنیدند. بودن در گردوغبار خوزستان به درک بیشتر مشکلات مردم کمک می‌کند.

وقتی خوزستان با مشکل مواجه می‎‌شود گویی کل ایران با مشکل مواجه شده است و باید هرچه سریعتر برای حل آن به راه حلی رسید.

منبع:عصرایرانShare
* نام:
ایمیل:
* نظر:

آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشيو | جستجو | پيوندها | گالري تصاوير | عضويت در خبرنامه | نظرسنجي | درباره ما | RSS | آب و هوا | ايميل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه