2020 November 29 - يکشنبه 09 آذر 1399
حکم غرامت ۴۰میلیاردی استراماچونی علیه استقلال،
کد خبر: ٤ تاریخ انتشار: ٢٢ آبان ١٣٩٩ - ٢٢:٥٤
صفحه نخست » عمومی » تازه های خبری
سلطانی‌فر برای مدیریت استقلال چه خوابی دیده است؟
حکم غرامت ۴۰میلیاردی استراماچونی علیه استقلال،

حکم غرامت ۴۰میلیاردی استراماچونی علیه استقلال، حریف می‌طلبد! / رپرتاژ گزینه های گمنام برای صندلی مدیرعاملی آبی‌ها

 باشگاه استقلال با سرپرستی احمد مددی و اعضای هیئت مدیره به هر زحمتی بود پرونده شکایت شفر و جباروف را بست تا بعد از حدود دوماه پنجره نقل و انتقالاتی اش باز شود اما بلافاصله خبر حکم سنگین استراماچونی رسید تا مشخص شود این رشته بحران ها سر دراز دارد و بی‌کفایتی مدیران سابق به طور زنجیره‌ای مدیران بعدی را اسیر خود می‌کند.

به گزارش تابناک ورزشی، استقلال بعد از پشت سر گذاشتن فصل نقل و انتقالات، و ازدست دادن علی کریمی و جذب چند مهره خوب لیگ از جمله نادری و مهدی پور و مرادمند، تیم خود را با هدایت فکری برای لیگ بیستم بست. 

استقلال با اسماعیل خلیل زاده، حجت نظری، مهدی عبدیان و زبده شیرکوهی و سرپرستی مددی کار‌های مربوط به باشگاه را پیش می‌برد تا در نهایت وزارت ورزش و جوانان گزینه مدیر عاملی باشگاه را اعلام کند.

نخستین ماموریت مدیرعامل جدید، پیگیری پرونده های شکایتی باشگاه استقلال است. وزارت ورزش با حکم غرامت سنگین اخیر و پرونده استراماچونی ناچار شده گزینه ای را انتخاب کند که بتواند برای پرداخت این رقم هولناک به آبی‌ها کمک کند چراکه با پول اسپانسر و درآمدهای جاری استقلال نمی‌توان حدود ۴۰میلیارد تومان را جور کرد.

برای مدیرعاملی استقلال گزینه کم نیست؛ نام افرادی همچون خلیلیان، کاظم اولیایی، حمیداوی و حتی پندار توفیقی معاون جنجالی و مراشتباه استقلال در کنار چندتن از پیشکسوتان استقلال برای مدیر عاملی شنیده می‌شود، اما در این هنگامه پرهیاهو، چند رسانه مشغول انتشار رپرتاژ آگهی برای گزینه های عجیب، گمنام و عجیبی هستند که رزومه ای در حد استقلال ندارند!

متاسفانه اوضاع بغرنج اداره ورزش کشور و ضعف های متعدد وزیر ورزش در انتخاب مدیران دو باشگاه سرخابی و انتصاب پیاپی افراد بی کفایت طی چند سال گذشته، باعث شده تا هر فردی با اندک رزومه مسوولیتی که هیچ اثری از شناخت فضای بین المللی فوتبال و ورزش ندارد، هوس مدیرعاملی استقلال می‌کند و این خواسته را در رسانه‌ها نیز منتشر می‌کند.

این پیشنهادها گاهی چنان شور است که خواننده و مخاطب را هم متوجه مقاصد پشت پرده مطرح کنندگان آن می‌کند اما سوابق انتخاب های عجیب سلطانی‌فر طی چندسال ، احتمال معرفی هر یک از آنها را منتفی نمی‌کند و شاید یکی دیگر از آن مهره‌ها از قوطی وزارت ورزش خارج شده و بر صندلی ریاست پرافتخارترین تیم ایران در آسیا تکیه بزند.

تجربه و سابقه نشان داده که صرف داشتن کارنامه‌ای اقتصادی و مدیریت یکی دو مجموعه تجاری، نمی‌توان فردی را بدون تخصص اداره یک باشگاه حرفه‌ای فوتبال به کار گمارد وگرنه نتیجه آن می‌شود که تا حالا شاهدش بوده‌ایم و در ازای اندک امداد مالی که آن هم با هزاران منت و دین خواهد بود، چند ده میلیارد بدهی بر دوش استقلال گذاشته می‌شود.

جالب آنکه در کنار جنگ علنی گزینه‌ها در کانال‌های تلگرامی پربیننده، چندین رسانه رسمی و خبرگزاری هم وارد گود تبلیغ و ضد تبلیغ شده‌اند و مشغول تخریب و تعریف از گزینه‌های یکدیگر هستند.

امیدواریم بعد از رفوزه شدن چندباره سلطانی فر در امتحان انتخاب مدیرعامل برای پرسپولیس، این بار در مورد استقلال چنین اشتباهی مرتکب نشود و خشم هواداران مضطرب استقلال، بار دیگر فضای این باشگاه را ملتهب نکند.




g

Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
  

پربازدیدترین ها
آخرین مطالب